Toidulisandid Liigestele
Preparaadid, mis aitavad inimeste luid, liigeseid, kõhresid jms. kaitsta ning tugevamaks muuta – Toidulisandid Liigestele. Koostisosasi, mis aitavad liigesid tugevamaks muuta ja neid ka ravida on mitmeid ning selge on ka see, et iga organism on erinev, mis tähendab, et erinevad toimeained võivad inimeste puhul erinevalt toimida. Peamised toidulisandid liigestele, mida on pikaajaliselt uuritud on: Kollageen, Glükosamiin, MSM, Kaltsium, Magneesium, Kondroitiin, L-proliin, D-vitamiin, Hüalroonhape, Boswellia Serrata ekstrakt ning kindlasti on ka palju teisi. Klikka rasvaselt olevatele koostisosadele peale, et nende toimeainete kohta rohkem uurida. Loe lähemalt
Kollageenid
Supertoit/Tervisetoit
Liigestele
Vitamiinid ja Mineraalid
Kollageenid
Vitamiinid ja Mineraalid
Liigestele
Liigestele
Supertoit/Tervisetoit
Asendamatud Aminohapped - EAA
Kollageenid
Kollageenid
Kollageenid
Liigestele
Vitamiinid ja Mineraalid
Liigestele
Kollageenid
Vitamiinid ja Mineraalid
Vitamiinid ja Mineraalid
Liigestele
Vitamiinid ja Mineraalid
Kollagen – parim toidulisand liigestele
Kollageen on ilmselt üks oluliseim toidulisand liigestele. Kollageen on inimkeha kõige olulisem proteiin, moodustades inimeses leiduvast proteiinist 25-35%. Kollageeni leidub suurel hulgal nahas, küüntes, kõhredes, veresoonte seintel, luudes, igemetes jne. Kui elutee algul keha suudab edukalt toota kehas kogu vajaliku kollageeni koguse, siis orienteeruvalt 25. eluaastast keha enda tootmisvõime väheneb iga aasta keskmiselt 1,5% võrra. Tulenevalt sellest on soovitav kollageeni lisaks tarbida alates 25-30 eluaastast igapäevaselt.
Kollageeni vähenemist näed esimeste kortsude tekkega või tunned läbi valutavate liigeste. Loomulikult ei ole kollageeni defitsiit ainuke põhjus ühele või teisele probleemile ning selle tarvitamine lahendus kõigile probleemidele. Kuid siiski on kollageenil suur roll ning kasutegur naha, juuste ja liigeste heaolus.
Vanuse, suure füüsilise koormuse ja ka ülekaalu korral kollageenitase kehas väheneb ning põhjustab liigesevalusid (artroos), luude hõrenemist (osteopeenia ja osteoporoos) ja naha vananemist. Eeltoodu suurendab kalduvust vigastustele. Uuringutes on tõestatud kasulik toime liigestele ja kõhredele kus 10g päevas tarbinud sportlastel kõhrede paksus kasvas 14%. Võrdlusgrupis ilma kollageenita sportlaste kõhrede paksus hoopis vähenes sama koormuse korral.
Lisaks on kollageen abiks osteoartriidi korral. Aitab parandada liigeste painduvust ja liikuvust, vähendada liigesevalusid ning tõstab ka luude tihedust. See on eriti tähtis nii vanemate inimeste, kui sportlaste jaoks vältimaks võimalikke luumõrasid- ja murde. Uuringud on näidanud ka, et 10 g päevane kollageenitarbimine on märkimisväärselt kasulikum, kui 1,5 g glükosamiini tarbimine.
Glükosamiin
Glükosamiin on samuti tervise seisukohalt väga oluline toidulisand liigestele, mis aitab taastada liigese kõhre ning kahjustatud liigest. Glükosamiin on sidekoe komponent, millest moodustatakse sidemed, kõõlused, kõhred ja liigesevaheline vedelik. Glükoosamiini kasutatakse liigesekõhre kahjustuste ennetamiseks ning aina rohkem ka reumahaigete ravis ja liigeste kulumise korral.
Glükoosamiin on kõhre, liigesepindade, selgroo lülivaheketaste ja ka liigesevedeliku koostisosa, mis tagab kõhre paindlikkuse ja vastupidavuse. Vananedes glükoosamiini sisaldus sidekudedes väheneb ja seetõttu õhenevad ka kõhrepinnad – neisse tekib väikesi auke ja pragusid. Kõhr laguneb ja ilmnevad liigesekahjustuse sümptomid. Selgroo lülisammaste vahekettad on samuti kõhrkoest, nii puudutab sama tõde ka neid.
MSM
Lisaks kollageenile ja glükosamiinile on kolmas väga oluline toidulisandid liigestele grupi liige - MSM. MSM on orgaaniline väävliühend (metüülsulfonüülmetaan) mida leidub looduslikult taimedes, loomades ja ka inimkehas. MSM toetab liigeste ja luude tugevust ning toimib hästi ka naha, küünte ja juuste tervise heaoluks.
Liigeste kulumise puhul tekivad liigesevalud – MSM aitab esiteks vähendada kehas põletikulisi protsesse ja kaitseb luustikku. Teaduslikud uuringud on näidanud väga häid tulemusi kui prooviti 100 üle 50a. inimesele anda MSMi iga päev 12 nädala jooksul ning teisele grupile anti vaid platseebot – MSMi saanud grupis oli tulemuseks vähenenud liigesevalud, parem liikuvus ja vähenenud liigeste paistetus.
Teadlased on täheldanud, et metüülsulfonüülmetaan võib muuta põletikulisi mehhanisme, et leevendada treeningu käigus tekkinud valulikkust ja toetab organismis antioksüdantide taset. MSMi omadused võivad aidata ära hoida oksüdatiivsete kahjustuste tekkimist, mis süvenevad vananemise ja keha stressiga. MSM aitab kehas kaasa kollageeni taastootmisele ning seeläbi parandada ka nahka. Vanusega tekkivad kortsud, kuiv nahk ja elastsuse vähenemine on kõik kollageeni vähenemisega seotud. MSM koos vitamiin C’ga töötab eriti hästi naharakkude taastamise nimel.
Meie soovitame peale nõupidamist arstiga valida vastavalt enda liigesevaegusele parim toode või kasutada kompleks toodet. Väga head kompleks tooted on: Joint Flex (pulbrina), Joint Flex (tabletina), Kollageen & Lisa ning MSM Collagen & C-Vitamiin. Kui on lisaküsimusi, siis võta meiega kindlasti ühendust: info@fit360.ee