Näitan ainukest tulemust

MCT Õli

MCT-õli nimi tuleneb sõnadest Medium Chain Triglycerides (keskmise ahelaga triglütseriidid). Tavalised turul olevad MCT-õlid saadakse nii kookosest kui ka õlipalmi palmituumaõlist.

Miks MCT õli meile kasulik on?

Palju on räägitud sellest, kuidas rasv ning eriti küllastunud rasv, tekitab arvukalt terviseprobleeme ning kuidas madala rasvasisaldusega dieet on parim viis kaalust alla võtma ning tervislikum olla. Tegelikult on tänapäeva toitumisteadlased selgeks teinud, et eelnev väide on küsitav. Loe lähemalt

-45%

Supertoit/Tervisetoit

MCT õli palmisüdamikust (400ml)

Original price was: €26.90.Current price is: €14.90.
-13%

Kasulikud rasvhapped

MCT Oil Powder (200g)

Original price was: €14.90.Current price is: €12.89.
-52%
Original price was: €26.90.Current price is: €12.89.
-23%
Original price was: €12.90.Current price is: €9.89.
-8%

Supertoit/Tervisetoit

MCT kookosõli (500ml)

Original price was: €24.99.Current price is: €22.90.
-47%

Kasulikud rasvhapped

Kookosõli MCT (500ml)

Original price was: €27.90.Current price is: €14.89.

Kui tarbite õigeid kasulikke rasvhappeid, sealhulgas ka küllastunud rasvhappeid, on sellest Teie kehale suur kasu nii kaalu langetamise aspektist kui ka suured kasud immuunsüsteemile ning kognitiivsete funktsioonide toimimisele.

Kookosõli on aina enam populaarsust kogunud ning oma paljude kasude tõttu on sellest saanud üks põhilisi toiduaineid tervislikus menüüs. Seda seetõttu, et kookosõli sisaldab palju kasulikke rasvhappeid, mis hoiavad meie keha maksimaalselt töös. Kõige tervislikumate rasvhapete seas on keskmise ahelaga triglütseriidid ehk teisisõnu MCT.

MCT on kvaliteetne küllastunud rasv, mille eesmärk on: reguleerida kehakaalu, toita aju ning anda kauakestvat energiat, et hoida inimest kogu päeva jooksul energilisena. Olgugi, et kookosõli ise on supertoit, koosneb see umbes 62%-i ulatuses keskmise ahelaga rasvhapetest. Seetõttu on justnimelt MCT puhas vorm muutumas laialdaselt populaarseks.

MCT Õli soodustab kehakaalu langust

Teadusuringud on näidanud, et MCT tarbimine tekitab täiskõhutunnet ning aitab inimestel isusi reguleerida. Katses osalenud subjektid, kes tarbisid hommikusöögiks kaks supilusikatäit MCT õli, sõid lõuna- ja õhtusöögi ajal vähem ning kogu päeva kestva täiskõhutunde tõttu, tarbisid päeva jooksul ka vähem suupisteid ja snäkke. MCT õli tekitab täiskõhutunnet seda soodustava hormooni, peptiidi YY ja leptiidi, vabanemisega.

Samas uuringus leiti ka, et osalejatel oli madalam triglütseriidide ja glükoosi sisaldus, mis võib mõjutab täiskõhutunnet.

Uuringutes leiti, et MCT regulaarne kasutamine võib pärast kasutamist põhjustada kehapiirkondade väiksemat ümbermõõtu, mis annab märku tõhusast kaalulangusest. See võib olla tingitud sellest, et MCT on kümnendiku võrra vähem kaloreid kui muudes õlides, näiteks oliiviõli ja avokaadode õline rasv.

Lisaks imendub MCT vereringesse kiiremini kui LCT, mis võimaldab neid peaaegu kohe energiana kasutada. See tähendab, et MCT ei ladustata rasvana, mille tulemuseks on väiksem rasva kehaprotsent, kuna rasva on vähem ladustatud.

Lisaenergia

MCT on ainulaadne selle poolest, et nad ei vaja energiat imendumiseks või hoiustamiseks kehas, see tähendab, et neid saab kasutada otsese energiallikana. Kuna nad ei läbi keerulist ainevahetuse protsessi, on nad ideaalne kiire ja püsiva loodusliku energia allikas.

MCT ja selle energia pikendamise võime kohta on läbi viidud samuti mõned teadusuuringud. MCT õli kasutajad soovitavad, et seda saaks kasutada energia vastupidavuseks, mis aitab teil energiat kauem säilitada.

Samuti on laialdaselt tehtud uuringuid sportlaste kohta, kes on tarbinud regulaarselt MCT õli. Leiti olulist võimekuse tõusu kestvusala sportlastel ning leiti otsene seos MCT kasulikkusest lisaenergia allikana.

Lisaks on mitmed teadusuuringud leidnud, et MCT õli aitab: alandada kolesterooli, võitleb halbade bakterite vastu ning on kasuliku mõjuga seedimisele.