Näitan ainukest tulemust

Baobab

Baobab ehk Ahvileivapuu on lehtpuude perekond kassinaeriliste sugukonnast. Ahvileivapuudel on sõrmjad liitlehed ning suured, valged ja lõhnavad õied. Ahvileivapuu tüvi on pehme ning veerohke, mahutades kuni 100 000 liitrit vedelikku. Kuivaperioodil saavad elevandid ahvileivapuust vedelikku. Ahvileivapuude niin on tugev ja nende puukoor sisaldab ravitoimega adansoniini. Need puud võivad elada rohkem kui 2000 aasta vanuseks. Käesoleval ajal loetakse kõige jämedamaks ahvileivapuuks Lõuna-Aafrikas kasvavat Sunlandi Suurt baobabi. Tema tüve läbimõõt on keskmiselt 10,64 m ja ümbermõõt 47 m. Loe lähemalt

-14%

Supertoit/Tervisetoit

Baobab Pulber (300g)

Original price was: €13.90.Current price is: €11.89.
-18%

Supertoidusegud Smuutidele

Energy Boost Smuutidele (250g)

Original price was: €16.50.Current price is: €13.49.
-20%

Supertoidusegud Smuutidele

Digestive Superfoods Smuutidele (250g)

Original price was: €14.90.Current price is: €11.89.
-40%
Original price was: €14.90.Current price is: €8.90.

Baobabi vili koosneb 50% kiudainetest, sealjuures 75% on lahustuv kiudaine ning 25% lahustumatu kiudaine. Lahustuvad kiudained aitavad tasakaalustada organismi suhkru taset, tugevdavad immuunsüsteemi ning optimeerivad toitainete imendumist. Lahustumatud kiudained lühendavad toidu sooltes liikumise aega, osa neid fermenteerub ning toimib seedetrakti mikrofloora toiduna. Kuna Baobabi viljad on väga toiteainerikkad, siis kategoriseeritakse seda Supertoiduna.

Baobab on ideaalne lisand toidumenüüsse, see aitab tekitada täiskõhutunnet pikaks ajaks. Seda tunnet tekitavad kiudained, sest need liiguvad kehas väga aeglaselt ja tänu sellele suudavad hoida kõhtu täis kauem. Sellest tulenevalt soovitatakse baobabi lisada dieetidesse, kuna see on abiks kaalu langetamisel. Kiudainete olulisus seisneb ka selles, et need on väga tähtsad seedetervisele.

Baobabi pulbrit tehakse ahvileivapuu viljadest ning selles on lausa 6 korda rohkem C vitamiini kui apelsinides ning rohkem rauda kui lihas. Sobib hästi tervise ja immuunsüsteemi tugevdamiseks looduslikul viisil ning on väga kasulik ka seedimisele.

Lisaks kõigele eelnevale on baobabil veel palju teisigi tervislikke ja kasulikke mõjusid. C-vitamiini rohkus aitab hoida juuksed ja naha tervena, mineraalid reguleerivad kehavedelikke, antioksüdandid aitavad kaitsta ning parandada keharakke. Ahvileivapuu mitmekülgsus on see, mis teeb sellest tõelise vitamiinipommi.

Baobabi kasulikud omadused:

Aitab paremini uinuda
Aitab reguleerida veresuhkru taset
Lisaenergia allikas
Kasulik südame- ja veresoonkonnale
hoolitseb naha eest
Tugevdab immuunsüsteemi