Näitan ainukest tulemust

Trüptofaan

Trüptofaan ehk L-trüptofaan on asendamatu aminohape. Asendamatuid aminohappeid ei suuda keha ise toota ning neid peab saama toidust. L-trüptofaan on serotoniini eelaine. Serotoniin mängib tähtsat rolli lõdvestumises, sügavas unes ja positiivses meeleolus.

Tänapäeval on väga palju inimesi, kes kannatavad stressi erinevate mõjude all. Depressiooni areng, tootlikkuse vähenemine, düsfooria sündroom ja paljud teised erineva raskusastmega seisundid on selle tagajärg. Kuid õnneks on olemas toidulisand, mis suudab tõhusalt võidelda sellise mõju avaldumisega. Loe lähemalt

-13%

Testosterooni tõstjad

GH Booster Extreme (90 caps)

13.89
-19%
-21%
-10%
26.89

L-trüptofaan on spetsiaalne koostis, mis sisaldab ainsat toimeainet nimega trüptofaan. See aine võib tõhusalt täiendada ja mõnel juhul isegi asendada erinevate antidepressantide, eriti monoamiini oksüdaasi inhibiitorite toimet. Selle toime potentsiaali ei saa võrrelda ühegi teise tuntud ainega aminohapete rühmast. Selle keemilise aine muude kasulike omaduste väljaselgitamiseks on pühendatud arvukalt uuringuid.

L-Trüptofaan

Trüptofaani kasulikkust kinnitab suur hulk väljaandeid erinevates trükiallikates ja teadusajakirjades. Trüptofaan kuulub aromaatsete alfa-aminohapete rühma. See on osa peaaegu kõigist loomset päritolu valkudest, mida meie planeedil leidub. Suur osa sellest asub valgurikastes taimsetes kiududes nagu soja, oad ja näiteks lääts.

Saksamaalt pärit keemik ja bioloog Richard Neumeister oli esimene, kes uuris põhjalikult selle aine omadusi ja kirjeldas kogu selle keemilist struktuuri. Ta leidis selle ensüümis, mida nimetatakse trüpsiiniks aastal 1890. Ta kutsus ka aminohapet nii, nagu me seda tänapäeval nimetame. Põhimõtteliselt lisas ta sõna «trypsin» juurde järelliite «phan», mis on tõlgitud kreeka keelest, mis «viitab konkreetsele tunnusele või esemele».

Trüptofaani positiivsed omadused

Trüptofaani kapslid sisaldavad meie valikus vähemalt 300-500mg mg puhast trüptofaani, misosalevad inimorganismi paljude erinevate elutähtsate valkude sünteesis. Selle puudumise või puuduse korral võivad tekkida mitmed metaboolse protsessi patoloogiad. Osa neist võib olla pärilik ja teine ​​osa näitab selle aminohappe eksogeenset defitsiiti.

See aine mängib olulist rolli inimkeha ja eriti närvisüsteemi biokeemilistes protsessides. Nendele protsessidele võime viidata läbi protsesside, nagu näiteks serotoniini tootmine inimese aju närviprotsessis. Trüptofaani kasutatakse edukalt depressiooni mitmesuguste mõjude kõrvaldamiseks, näiteks:

  • Liigne unisus
  • Ärevus
  • Söögiisu puudumine
  • Halb tuju
  • Madal või halb elujõud

Samuti on teada, et see aine mõjutab positiivselt naiste menstruatsioonieelsete pingete kulgemisel, muutes nad rahulikumaks, tasakaalukamaks ja rõõmsamaks. See avaldab hämmastavat mõju ka menopausis olevatele naistele, kes kannatavad selle negatiivse mõju all.

Eraldi on vaja mainida, et trüptofaan on mitmesuguste otse organismis sünteesitud bioloogiliselt aktiivsete ainete oluline esivanem. Suur hulk ensüüme, erinevaid pigmente, hormoone ja muid valgukomplekse eeldab, et see sünteesib organismi sobivas koguses ainet.

Kuidas Trüptofaani tarbida?

Arvestades, et umbes 70% inimestest vaevleb trüptofaani puuduse käes, on kuur umbes 100-150 päeva. Pärilike ainevahetusprobleemide korral, mis on seotud pikaajalise puuduse või trüptofaani seeduvusega patoloogiatega, saab kuuri oluliselt pikendada.

Toidulisandi võtmise protsessi on parem ühendada lõunasöögi tarbimisega. Seda tuleks võtta söögi ajal suure koguse puhta ja gaseerimata veega. Kokku peaksite võtma ühe tableti päevas. Pidage meeles, et toidulisandi võtmine gaseeritud veega pärsib selle komponentide imendumist soolestikus, mis võib alandada kõiki ravitoimeid.

Vaata ka meie teisi Aminohappeid SIIT!