Näitan ainukest tulemust

Rohelise Tee Ekstrakt

Hiinlased tunnevad rohelist teed ja täpsemalt rohelise tee ekstrakti juba tuhandeid aastaid. Kui varasematel aastatel oli tee rikaste inimeste jook, siis peale Suurbritannia kolonisatsiooni Aasias 18. sajandil lagunes hiinlaste teemonopol ja tee muutus taskukohaseks kõigile. Viimasel ajal on rohelise tee ekstrakt Euroopas muutunud väga populaarseks. Üha rohkem avaldatakse ka uuringuid rohelise tee ekstrakti tervislike omaduste kohta alates kaitsest Altzheimeri tõve vastu kuni rasvapõletuseni välja.

Tervisliku mõjuga on rohelises tees sisalduvate katehiinide hulka kuuluv epigallokatehiingallaat (EGCG, inglise keeles EpiGalloCathechin-3-Gallate), mis on antioksüdatiivse ja põletikuvastase toimega flavonoid. EGCG sisaldub vaid rohelises, aga mitte mustas tees, kus EGCG jt. katehiinid fermentatsiooniprotsessi käigus hävivad. Loe lähemalt

-21%
Original price was: €18.90.Current price is: €14.99.
-14%

Supertoit/Tervisetoit

Green Tea Extract (90tab)

Original price was: €13.90.Current price is: €11.89.
-17%
Original price was: €17.90.Current price is: €14.89.
-13%
Original price was: €14.90.Current price is: €12.89.
-20%
Original price was: €9.90.Current price is: €7.89.
-31%

Rasvapõletajad

Roheline Kohvi (90 vCaps)

Original price was: €12.90.Current price is: €8.89.
-31%
Original price was: €12.90.Current price is: €8.89.
-11%
Original price was: €18.90.Current price is: €16.89.
-17%
Original price was: €17.90.Current price is: €14.89.
-14%
Original price was: €13.90.Current price is: €11.89.
-12%
Original price was: €16.90.Current price is: €14.89.
-17%

Rohelise Tee Ekstrakt

Matcha Roheline Tee (100g)

Original price was: €11.90.Current price is: €9.89.
-13%

Rasvapõletajad

Fat Burner Vege (60vCaps)

Original price was: €14.90.Current price is: €12.89.
-70%
Original price was: €32.99.Current price is: €9.99.

Rohelise tee ekstrakti kaitse vähi vastu tuleneb peamiselt selles sisalduvatest antioksüdantidest (need seovad vabu radikaale ja teevad kahjutuks kahjulikke jääkprodukte). Flavonoidide hulgas on EGCG üks tugevama toimega atioksüdante, mis aktiveerib ka antioksüdantseid ensüüme soolestikus, kopsudes ja maksas. Rohelise tee koostisosad vähendavad ka vähkitekitavate ainete (näiteks nitrosoamiinide) aktiivsust ning tugevdavad detoksifikatsiooni. Paljud uuringud viitavad sellele, et rohelise tee tarbimine võib vähendada munasarja-, rinna-, mao-, soole-, kopsu, eesnäärme- jt. vähkide riski, roheline tee suurendab ka vähiravis kasutatavate ravimite toimet. Katehiin on flavonoidide gruppi kuuluv aine, mis kaitseb taimi haiguste eest.

Hiina teadlane Hauchao Wang testis erinevate hiina taimede toimet ülemääraste põletike vastu ning avastas, et rohelises tees sisalduv EGCG suutis kahjutuks teha molekule, mida keha kaugelearenenud veremürgistuse korral eritab ja mis tõenäoliselt mängivad suurt rolli haigestumise surmaga lõppemisel. Kui varasemad uuringud on näidanud, et roheline tee kaitseb nahka UV-kiirguse ja päikesepõletuse eest, siis uuemad saksa-ameerika ühisuuringud näitavad, et tee võib kaitsta ka teiste kiirguste kõrvalmõjude eest ning rohelise tee põletikku pärssivatel koostisainetel on tervendav toime nahale. Näiteks kui vähihaigete kiiritusravi käigus kahjustunud nahapiirkondi määrida rohelise teega, siis need kohad paranevad kiiremini ja ei teki sügavamaid kahjustusi. Laborikatsetel selgus, et rohelise tee ekstrakt pärsib põletikku soodustava aine tsütokiini levikut.

Ka hammastele on rohelisel teel hea toime, hoolimata sellest, et see võib hambaid värvida. Roheline tee kaitseb kaariese eest. Peale selle, et roheline tee tugevdab südant ja immuunsüsteemi, räägitakse ka rohelise tee positiivsest mõjust kaalule. Saksa toitumisuuringute instituudis on tehtud teste hiirtega ja avastatud, et EGCG kaalu alandamise efekt põhineb suurenenud rasvapõletusel. On leitud, et rohelise tee ekstrakt suurendab maksas rasva lõhustumist, seetõttu on lihastel rohkem energiat ja suureneb jõudlus. Võimalik, et roheline tee lülitab ainevahetuse kõrgendatud rasvapõletusprogrammile.

Teadlased soovitavad ka EGCG kontsentreeritud kujul tarbimist (kuni 1500mg päevas) toidulisandina.

Eriti tõhus rasvapõletuskombo on Rohelise Tee Ekstrakt koos L-karnitiini ja CLA-ga. Toote leiad SIIT või meie Hulgi lehelt SIIT.

Allikas: tervisekool.ee