Näitan ainukest tulemust

Rhodiola Rosea

Rhodiola Rosea ehk Roosilõhnaline kuldjuur on paksuleheliste sugukonda kuldjuure perekonda kuuluv rohttaim.  Rhodiola kuldjuur kasvab looduslikult külmas kliimas: Arktikas, Kesk-Aasia mägedes, Kaljumägedes, Uuralis, Lõuna-Siberi ja Kaug-Ida mägedes ning Euroopa mäestikes: Alpides, Püreneedes ja Karpaatides, lisaks Skandinaavias, Koola poolsaarel, Islandil, Soomes, Suurbritannia saarel ja Iirimaal. Mägedes kasvab ta kuni 2280 meetri kõrgusel. Loe lähemalt

-16%

Aju Tegevus / Nootropic

Braintus Focus (90caps)

12.49
-70%
-13%

Vitamiinid ja Mineraalid

Evolite Rhodiola Rosea (100caps)

12.90
-9%

Vitamiinid ja Mineraalid

Rhodiola Rosea (90tab)

13.49

Rhodiola Rosea võib olla tõhus meeleolu parandamisel ja depressiooniga võitlemisel. Pilootuuringud inimestel on näidanud, et ta parandab füüsilist ja vaimset võimekust ning võib vähendada väsimust. Ka katsed rottidega on näidanud, et roosilõhnaline kuldjuur hoiab ära stressiga seotud muutusi söögiisus, kehalises aktiivsuses, kaalus ja sigimistsüklis. Inimesel on annus 340–680 mg päevas näidanud 18–70-aastastel mees- ja naispatsientidel olulist mõju kerge või mõõduka depressiooni korra. Kuldjuureekstrakti kasutamine suurendab vaimset võimekust, eriti keskendumisvõimet, nii tervetel inimestel kui ka kroonilist väsimust põdevatel läbipõlemissündroomi all kannatavatel isikutel.

See mõju on seotud serotoniini ja dopamiini taseme parandamisega kehas monoamiinoksidaasi pärssimise tõttu ja mõju pärast opioidsetele peptiididele, näiteks beetaendorfiinidele, kuigi neurokeemilised mehhanismid ei ole veel teadusuuringute abil täpselt dokumenteeritud.

Taime kuivatatud risoom sisaldab eeterlikke õlisid. Üks uuringuist tuvastas 86 lenduvat komponenti, millest kõige rikkalikumalt olid esindatud monoterpeen-süsivesikud, monoterpeen-alkoholid ja sirge ahelaga alifaatsed alkoholid.

Samuti leiti, et Rhodiola tugevdab närvisüsteemi, suurendab sugulist võimekust, tõstab tähelepanuvõimet ning selle kiirust, parandab mälu ja vere juurdevoolu lihastesse ning ajju, ka insuldi tagajärgede leevendamine, teda on soovitatud kasutada südamenõrkuse, kehvveresuse, diabeedi ja madala vererõhu puhul.

Rhodiola Roseat kasutatatkse adaptogeeni ja toniseeriva vahendina lihastele ja närvisüsteemile. Aitab organismil vastu seista suurte füüsiliste pingutuste tagajärjel tekkivatele vaimsetele pingetele, stressile nii tööl kui spordis. Suurendab organismis energiat, aitab kohaneda raskete väliskeskkonna mõjudega.
Parandab mentaalseid funktsioone.

Soovitatakse:

Suurenenud füüsilise koormuste korral
Pärast pikaajalist haigust, väsimust, depressioni
Vähendab stressi ja soodustab positiivset meeleolu