Näitan ainukest tulemust

GABA

GABA ehk Gamma-aminovõihape on tuntud sportlaste seas kui kasvuhormooni aktivaator, mis toetab valkude sünteesi ja aitab kaasa lihaste kasvule.

GABA vähendab meie organismis hüdrokortisooni taset, ennetades seeläbi kataboolseid protsesse. Ja kui üks tähtsamaid neurotransmittereid ehk neuromediaatoreid pidurdab või aeglustab GABA närviimpulsside ükeandmist ühelt rakult teisele nendes aju piirkondades, mis vastutavad rahutuse, ärevuse ja hirmutunde tekkimise eest, avaldades seeläbi organismile lõdvestavat toimet.

Kuigi meie organism toodab antud hapet ka ise glutamiinhappest, siiski väheneb see võime vanusega tunduvalt, mis teeb vajalikuks selle varude täitmist selle baasil valmistatud sporditoidulisandite arvelt. Loe lähemalt

-15%

Aminohapped

GABA (200g)

Original price was: €19.90.Current price is: €16.89.
-8%

Aminohapped

GABA+ (90tab)

Original price was: €12.90.Current price is: €11.89.
-13%
Original price was: €14.90.Current price is: €12.89.
-18%

Aminohapped

GABA Plus (90tabs)

Original price was: €10.90.Current price is: €8.89.
-12%

Aju Tegevus / Nootropic

Gaba Supreme (200g)

Original price was: €16.90.Current price is: €14.89.
-13%

Testosterooni tõstjad

GH Booster Extreme (90 caps)

Original price was: €15.90.Current price is: €13.89.
-8%

Testosterooni tõstjad

ZMA + GABA + Melatonin (120caps)

Original price was: €12.90.Current price is: €11.89.

Gaba toidulisand

Teadlased väidavad, et Gamma-aminovõihape mõjutab meie meeleolu, sest see vähendab adrenaliini, noradrenaliini ja dopamiini ja see mõjutab neurotransmitter serotoniini. Võttes toidulisandina piisavalt GABA-t – on meie aju õnnelik ja rahulik. Kui meie ajus on liiga vähe GABA-t – on see otseselt seoses unetuse ja ärevusega, mis võib meid muuta pingeliseks ning tekitada depressiooni algeid.

Samuti väidavad teadlased, et kui inimesne on närvis või ärevil , siis aju toodab rohkem beeta ajulaineid kui alfa ajulaineid. Võttes Gamma-aminovõihapet, suurendame alfa lainete tootlikkust oma ajus. Alfa lained on seotud selge mõtlemisega, hea tähelepanuvõimega ja heatujulisusega. Kui oleme keskendunud, rahulik ja produktiivne, on meie ajus suurem alfa ajulainete aktiivsus.

GABA kui kasvuhormooni aktivaator

Stimuleerides loomulikul viisil ajuripatsi eesmisi sagaraid, suurendab GABA toodetava kasvuhormooni kogust ning tõstab seeläbi organismi võimet kasvatada lihasmassi.

Paljud teavad, et testosterooni ja insuliini kõrval kuulub ka kasvuhormoon võimsamate anaboolsete hormoonide hulka, mis osutab vahetut mõju lihaste kasvule. Lisaks sellele on ta võimeline ühtaegu vähendada ka rasvavarusid, tugevdades lipolüüsi protsessi ning sundides lihaseid kasvama.

Lihtsamas keeles öeldes muudab kasvuhormoon meid nooremaks, silub meie nahka, loob vajalikke tingimusi lihaste kasvuks, tugevdab meie liigeseid, põletab üleliigset rasva ning samuti toetab immuunsüsteemi tööd.

Kahjuks hakkab selle väärtusliku hormoomi tootlus langema juba peale 20. eluaastat ning üha raskemaks muutub lihasmassi kasvatamine ja jõu suurendamine. Just selle olukorra vältimiseks lisandusid sporditoidulisandite hulka Gamma-aminovõihape baasil valmistatud tooted, kuna need annavad meie organismile võimalust toota kasvuhormooni iseseisvalt ja mitte kannatada selle puudusest tingitud tagajärgede all ning hoida ennast alati heas füüsilises vormis.

Gaba uuringud

GABA efektiivsust kinnitavad erinevad läbiviidud uuringud. Ühe taolise uuringu käigus, mis viidi läbi Itaalias, fikseeriti uuringus osalenud inimestel kasvuhormooni viiekordset tõusu 90 minuti möödumisel peale Gamma-aminovõihape sissevõtmist.

Uuringust võttis osa 19 inimest, kes said suukaudselt 5g Gamma-aminovõihapet ja platseebo-rühm. Uuringu tulemused näitasid, et kasvuhormooni tase tõusis kontrollrühmas 500 protsenti võrreldes kontrollrühma kasvuhormooni taseme enne uuringu alustamist ja platseebo-rühmaga.

Lisaks sellele näitasid need katsed, et juba 2g Gamma-aminovõihape lisamine igapäevasesse toitumisse on piisav, et saavutada selle tarbimisest soovitud toimet.

Gamma-aminovõihape vormid

Meie valikus leiad erinevaid Gaba pulbreid, tablette ja kapsleid.

Vaata ka meie teisi Aminohappeid SIIT!